خرید تشک

تاثیر داشتن خوابی آرام و با کیفیت، بر زندگی همه ما کاملا قابل لمس است. پس از داشتن خوابی راحت شما روزی پر انرژی را آغاز خواهید کرد چرا که آرامش ذهن و بدنی سر حال، انرژی کافی برای گذران یک روز خوب را محیا خواهد کرد. داشتن چنین خوابی وابسته به عوامل بسیاری است که یکی از مهم‌ترین آنها تشک است.

خرید تشک مناسب از این حیث حائز اهمیت است که اکثر ما به طور متوسط ۶ یا ۷ ساعت از شبانه روز را گاهی بدون حرکت بر روی تشک در حال استراحت هستیم. این نکته دلیل کافی است برای آن که بدانیم خرید تشک مرغوب چقدر در کیفیت استراحت و خواب ما اثر خواهد گذاشت. برای خرید تشک مناسب لازم است اطلاعات کافی از ویژگی‌های آن داشته باشیم تا مدلی را که از هر جهت برای ما بهتر است انتخاب کنیم. لازمه یک انتخاب خوب تحقیق و مطالعه درباره تشک‌هاست.

تاریخچه تشک

پیش از هر چیز بهتر است که نگاهی به تاریخچه ورود تشک بیاندازیم و بدانیم این کالای با اهمیت از کجا و به چه شکل در میان افراد آمده و استفاده آن همه‌گیر شده است.

تشک در واقع یک کلمه عربی است که چیزی پهن شده برای خواب و یا جایی که در آن چیزی پهن شده، معنی پیدا می‌کند. در طول جنگ‌های صلیبی اروپا، سربازان برای خوابیدن این روش عربی را به کار می‌بستند و با انداختن زیراندازی بر روی زمین می‌خوابیدند. این گونه شد که کلمه تشک و استفاده از آن در میان افراد جامعه کم کم رواج پیدا کرد.

جالب است بدانید که قدیمی‌ترین تشک شناخته شده قدمتش به ۷۷۰۰۰ سال پیش باز می‌گردد. تشک‌های اولیه از کاه، موی اسب و پر پرندگان تهیه می‌شدند. برای اولین بار در نیمه اول قرن بیستم بود که تشکی از فنر و پنبه تفکیک شده در شمال آمریکا فروخته شد که نسبت به نمونه‌های قدیمی تمایز بسیار داشت.

خرید تشک

با گذشت زمان و بالا رفتن تجربه انسان‌ها در تهیه تشک، امروزه می‌بینیم که این محصول به شکلی بسیار متفاوت‌تر از گذشته در بازارها وجود دارد.

استفاده از مواد اولیه مختلف، طراحی اصولی و شیوه ساخت مدرن، تحولات عظیمی را در صنعت تشک‌سازی به وجود آورده است که همگی این موارد در کنار هم سبب شده‌اند تا افراد تجربه بسیار جذاب و متفاوتی از گذشتگان، در استفاده از تشک داشته باشند.

در ساخت تشک‌های مدرن دیگر از پنبه، پر و موی حیوانات اثری نیست چرا که مواد مناسب‌تری همچون فنر، لاتکس، ویسکوالاستیک و فوم‌های انعطاف‌پذیر جایگزین آنها شده‌اند که هم راحتی را به همراه خود دارند و هم آن‌که موجب حساسیت‌های مختلف پوستی و تنفسی نخواهند شد.

در سال ۱۸۸۹ شخصی به نام جیمز مارشال نوعی خاصی از تشک را معرفی کرد که از فنرهایی داخل پاکت یا بسته ساخته می‌شدند. بعدها این شیوه به فنرهای مارشال یا Spring Packet شهرت پیدا کردند. این نوع تشک را می‌توان جزو جدیدترین مدل‌های تشک دانست که در ادامه از تشک‌های Spring Packet به تفصیل خواهیم گفت.
در تمامی این سال‌ها انواع تشک‌هایی که تولید و عرضه شده تنها با هدف راحتی انسان‌ها و خوابی باکیفیت‌تر بوده است تا افراد زمان استراحت بهتری را در شبانه روز سپری نمایند.

انواع تشک

همانطور که گفتیم مدل‌های مختلف تشک برای آسایش بیشتر ساخته شده‌اند اما نمی‌توان گفت همگی آنها راحتی مورد انتظار ما را دربردارند بلکه هر تشکی با توجه به ساختار، برای موقعیت و فرد خاصی مناسب است. با در نظر داشتن این مورد به طور کلی می‌توان تشک‌ها را براساس نوع ساختاری که دارند به ۵ نوع تقسیم کرد.

  1. تشک فنری
  2. تشک مموری فوم
  3. تشک بادی
  4. تشک آبی
  5. تشک لتکس

تشک فنری:

همانطور از نام آنها مشخص است در ساخت این تشک‌ها از فنر استفاده شده است. تشک‌های فنری سهم بزرگی از بازار کالای خواب را به خود اختصاص داده‌اند و اکثر افراد با این نوع آشنایی بیشتری دارند. فنرهای موجود در تشک فنری به دو شکل به کار می‌رود و همین دگرگونی باعث شده تا تشک‌های فنری به دو دسته تقسیم شوند.

  • تشک فنری متصل
  • تشک فنری منفصل

تشک فنر متصل:

این مدل تشک که در واقع می‌توان جزو مدل‌های قدیمی آن را دسته بندی کرد از قیمت مناسب‌تری برخوردار می‌باشند. علت نام‌گذاری تشک فنر متصل بدان جهت است که سیم پیچ‌های فنر، یک تکه در سر تا سر آن به کار رفته است. به موجب استفاده از فنر، این تشک‌ها نرم و راحت هستند و وزن بدن را به خوبی پخش می‌کنند اما بر خلاف باور بسیاری، نمی‌توان آنها جزو تشک‌های طبی دانست چرا که همه ویژگی‌های یک تشک طبی در آنها وجود ندارد.

تشک فنری

این نوع تشک بیشتر برای افرادی با سنین کمتر که مشکلات خاص مفصلی و استخوانی ندارند شاید مناسب باشد اما برای افرادی مسن یا کسانی که دارای ناراحتی‌های مفصلی باشند اصلا گزینه مناسبی نخواهد بود که دلیل مناسب نبودن تشک فنری متصل برای همه، پوشش ضعیف آن از ستون فقرات و گودی‌های بدن است.

ایراد دیگری که به این نوع تشک‌ها به خصوص نوع دو نفره آن وارد است، احساس تکان و لرزش در هنگام حرکت فرد دیگر بر روی تشک است که به علت ساختار متصل فنرها جابه‌جایی یک کاربر تکان‌های بسیاری را در سراسر تشک ایجاد می‌کند. معضل دیگر تشک‌های فنر متصل که البته در همه آنها دیده نخواهد شد ایجاد سر و صداست که پس از مدتی از آنها شنیده می‌شود که این صدا به دلیل آسیب ناحیه‌ای از فنر به وجود می‌آید.

تشک فنر منفصل:

نسل جدیدتر تشک‌های فنری، تشک فنر منفصل یا Spring Packet است. مارپیچ‌های فنر در این نوع برخلاف تشک فنری متصل به صورت یک تکه نبوده بلکه فنرها داخل پاکت‌هایی به طور مجزا در داخل تشک چیده شده‌اند که همین موضوع تفاوت محسوسی را ایجاد کرده است. با این چینش فنرها، مشکلاتی که در تشک‌های فنر متصل مانند تکان و لرزش در تشک دو نفره، ایجاد سرو صدا و پوشش نامناسب ستون فقرات بود، برطرف شده است زیرا هر فنر مجزا از فنر دیگر عمل می‌کند و این عملکرد خاصیت طبی بودن تشک را نمایان می‌کند ضمن آن که عمر تشک را نیز افزایش خواهد داد.

تشک مموری فوم:

سازمان فضایی آمریکا در سال ۱۹۶۶ برای کاهش آسیب و کوفتگی سرنشینان فضا پیما از تکنولوژی مموری فوم استفاده کرد که بعدها سازندگان تشک این تکنولوژی را در ساخت تشک‌های خود به کار گرفتند. مموری فوم همان فوم پلی یورتانی است که به ویسکو الاستیک شهرت دارد. این فوم در برابر حرارت و فشار، انعطاف بالایی از خود نشان می‌دهد و به کار گرفتن آن در تشک، سبب می‌شود که در هنگام خوابیدن شکل بدن را به خود بگیرد. تشک‌های دو نفره مموری نیز بدلیل انعطاف‌پذیری بالا تکان را به فرد دیگر روی تشک منتقل نخواهند کرد.

تشک مموری فوم

استفاده از این فوم در تجهیزات پزشکی و ارتوپیدی بسیار رایج است و یکی از دلایلی که باعث شده تشک‌های مموری فوم را طبی بدانند همین موضوع است. پوشش انعطاف پذیر این تشک به خوبی ستون فقرات را پوشش داده، گودی‌های بدن را در حالات مختلف پر می‌کند و دردهای عضلانی و مفصلی را کاهش می‌دهد با وجود ویژگی‌های بسیار که تشک مموری فوم دارد دور از ذهن نیست که قیمت بالاتری به نسبت سایر تشک‌ها داشته باشد.

در عین حال معایبی هم به این تشک‌ها وارد است همچون گرم شدن، بوی نامطبوع و طول عمر کوتاه بدلیل فوم بی‌کیفیت، که تمامی این موارد به شرکت تولید کننده تشک بستگی دارد. استفاده از مواد مرغوب و ساخت اصولی تشک مموری فوم در حذف این معایب بسیار اثرگذار است.

تشک لتکس:

تشک لتکس به سبب استفاده از لتکس در ساخت آن، به این نام شناخته شده است. این تشک بافتی شبیه به تشک مموری فوم داشته اما از انعطاف‌پذیری بالاتری نسبت به مموری فوم، برخوردار است. ویژگی دیگری که به تشک لتکس اطلاق می‌شود وزن کم آن است که نازک بودن لتکس این ویژگی را به وجود آورده است.

این تشک برای افرادی که از مشکلات استخوانی رنج می‌برند توصیه می‌شود اما به طور کلی چنین تشک‌های برای اکثر افراد مناسب است زیرا ساختار بدن را در هنگام خواب به طور استاندارد نگه خواهند داشت.

تشک بادی:

امروزه ظاهر این تشک‌ها تغییرات بسیاری داشته و از آن شکل تفریحی تشک‌های بادی قدیمی خارج شده به طوری که جزو انتخاب بسیاری افراد برای استفاده در خانه، قرار گرفته است.

روکش‌هایی از جنس فوم و قابلیت تنظیم باد برای کنترل میزان نرمی تشک، سبب شده تا تشک بادی به یکی از خوشخواب‌های محبوب افراد تبدیل شود. یکی از معضلاتی که در برخی از تشک‌ها وجود دارد تولید گرماست که آرامش خواب را بر هم خواهد زد، در تشک‌های بادی به دلیل تهویه مناسب هوا چنین ویژگی منفی حس نخواهد شد و افراد خوابی آرام را بر روی این تشک‌ها تجربه خواهند کرد.

تشک آبی و تشک بادی

تشک آبی:

یکی از تشک‌های طبی که به افرادی که از دردهای عضلانی و مشکلات ستون فقرات رنج می‌برند توصیه می‌شود، تشک‌های آبی است. این تشک‌ها مقاومت بالایی در برابر فشار و وزن از خود نشان می‌دهند. در ساختار آنها ضمن استفاده از فوم و مواد دیگر از آب نیز استفاده شده است که با تنظیم دمای تشک آبی می‌توانید در فصول گرم و سرد به راحتی از آن استفاده کرده و از خوابیدن بر روی آن لذت ببرید اما همانطور که گفته شد این تشک‌ها برای همه مناسب نبوده و بیشتر برای افراد خاص استفاده می‌شود.

نکات مهم در انتخاب و خرید تشک

برای آن که با توجه به هزینه‌ای که برای خرید تشک می‌کنید کارایی قابل قبولی را از آن مشاهده کنید لازم است مواردی را مد نظر قرار دهید. اگر چه شناختن انواع تشک در انتخاب مناسب‌ترین نوع آن شما را یاری خواهد کرد اما تنها شرط کافی شناخت انواع آن نیست.

پس از آن که از میان تشک فنری، مموری فوم، لاتکس و… مدل مورد نظر خود را انتخاب کردید حال باید ابعاد تشک را بررسی کنید. با در نظر داشتن رده سنی و وزن فرد استفاده کننده می‌توانید تشکی را انتخاب کنید که تناسب خوبی با این دو ویژگی داشته باشد. همچنین سلامت جسمی فرد در انتخاب نوع تشک نکته حائز اهمیتی که نباید از چشم شما دور بماند تا با در نظر داشتن این مورد تشک طبی یا تشک معمولی را انتخاب کنید.

خرید تشک زست

تشک زست

بخش مهم خرید تشک، انتخاب برند است. خرید تشک از یک شرکت معتبر که کالاهایی اصولی تولید می‌کند کار را برای همه ما آسان خواهد کرد چرا که تشک‌هایی که بر استاندارد خاصی طراحی و تولید شده باشند خیال ما را از سایر جهات آسوده خواهند کرد.

تشک زست فعالیت خود را ابتدا در کشور آلمان آغاز کرد. هدف زست تولید تشک در استاندارهای بالا بود و همچنان هم با حفظ این هدف در تلاش است که رضایت مشتریان خود را جلب نماید. این شرکت با به کارگیری متخصصان و طراحان خبره، استفاده از مواد اولیه مرغوب و بهره‌گیری از آخرین تکنولوژی تولید تشک، همواره مدل‌های مختلف تشک طبی را به بازار معرفی کرده است. متخصصان این شرکت آلمانی همواره در تلاشند تا با تولید تشک استاندارد و راحت، خوابی لذت‌بخش را به شما هدیه دهند.

نماینده این شرکت در ایران سال‌هاست که تشک‌های بی‌نظیر زست را برای تمامی سنین در بازار عرضه می‌کند. چه آنها که از دردهای استخوانی و عضلانی رنج می‌برند و چه افراد سالم که به سلامت بدن خود اهمیت می‌دهند می‌توانند از میان مدل‌های متنوع این شرکت، تشک متناسب خود را انتخاب و خریداری نمایند. برای مشاهده تشک‌های زست می‌توانید به قسمت محصولات رفته و برای خرید از نمایندگی‌های فروش سراسر کشور به قسمت نمایندگی‌های زست رفته و نماینده فروش تشک زست را در شهر خود بیابید.

تشک زست
Logo
Register New Account
مقایسه محصولات
  • Total (0)
مقایسه
سبد خرید